Dalić nakon Engleske: Jako loše u fazi obrane, nemamo više prava na greške

Date:

Hrvatska nogometna reprezentacija nije dobro otvorila nastup na svjetskoj smotri. Vatreni su u Dallasu s 4-2 izgubili od Engleza u utakmici neobičnoj za ovakva dva protivnika.

Dosta je bilo grešaka, a posebno naših na prekidu što je istaknuo i izbornik Zlatko Dalić.

“Zaista čudna i vrlo teška utakmica, što smo i očekivali. Igrali smo prvo poluvrijeme dosta dobro, čuvali smo ih i radili sve što smo dogovorili. Nažalost, bili smo najlošiji gdje smo znali da su najjači, a to su prekidi. Naše greške, loša reakcija, gubili smo dva puta i dva put se vratili u utakmicu. Ipak, treći gol nas je presjekao i dotukao. Nakon toga smo deset minuta izgledali jako loše. Pokušali smo se vratiti u igru, ali nismo uspjeli. Čudna utakmica, puna naših grešaka, a posebno na prekidima.”

Dalić je rekao da je u fazi napada Hrvatska izgledala pristojno o čemu govore i dva zabijena gola.

“Jako loše u fazi obrane, osobito u fazi prekida i to moramo popraviti. Znali smo da je tu najveća opasnost, ali loša reakcija kod kornera i golova. Napravljen penal, a drugi gol posebno bolan. Vratiš se u utakmicu i primimo gol od neometanog Kanea. Napravio se blok, mi to znamo, pripremamo se za to i nismo to obranili. Moramo to poraviti i spremiti se da u budućim utakmicama ne radimo ovakve greške.”

Uoči utakmice fokus je bio na dobroj obrani, posebno na Kaneu koji je na kraju zabio dva gola.

“Htjeli smo imati fazu obrane na visokom nivou, ali primili smo četiri gola što je puno i to nije dobro. Dva puta smo se vratili, ali treći put nismo mogli.”

Do sljedeće utakmice ostalo je šest dana tako da se stignu popraviti greške, ali nikada nije dobro kada u turnir uđeš negativno.

“Nije lako kada izgubiš jer ostaneš bez samopouzdanja i puno toga nije dobro. Mi se moramo pripremiti da ove dvije utakmice za nas važnije budemo pravi. Nakon ovog poraza nema puno prava na greške, na druge loše utakmice ili ovakve greške. Nije utakmica bila loša s naše strane, ali je bilo puno grešaka koje je protivnik kaznio. Imamo dvije utakmice, Panamu i Ganu, i od njih moramo izvući dobre rezultate da prođemo dalje”, poručio je izbornik.

Iako je napad na momente izgledao dobro, Dalić je istaknuo što želi da njegovi izabranici poprave:

“Ono što je važnije je da idemo više u dubinu, ali protiv ovakvog protivnika koji prijeti iz kontre ne možeš se niti puno otvoriti. Moraš čuvati svoju fazu obrane. Morat ćemo biti bolji u fazi napada, ako želimo pobijediti Panamu i Ganu.”

Hrvatska sljedeću utakmicu igra u Torontu 24. lipnja u 01:00 po hrvatskom vremenu.

mediaservis.hr

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Share post:

Pretplatite se!

spot_imgspot_img

Aktualno

Čitajte...
Čitajte

Forum energetske obnove „Inspiracija za gradove i općine” u utorak, 30. lipnja, u Virovitici

Regionalna energetska agencija Sjever (REA Sjever) organizira konferenciju namijenjenu...

Dravska priča: Projekt Ravnopravno roditeljstvo virovitičkog prstena

U sklopu provedbe projekta Ravnopravno roditeljstvo virovitičkog prstena kojeg...

Gradonačelnik Ivica Kirin darivao laptope najboljim učenicima gradskih škola i Katoličke osnovne škole

U sali za sastanke Grada Virovitice danas (utorak) je...